Отборите на Фейенорд и Рома завършиха наравно 1:1 на Де Кайп

...

Лукаку измъкна Рома при гостуването в Ротердам

Отборите на Фейенорд и Рома приключиха наедно 1:1 на " Де Кайп " в дуела посред от плейофите в Лига Европа.

Равенството е разумно поради обстоятелството, че дуелът беше доста равносилен и в двете полувремена. В 40-ата минута Леандро Паредес можеше да изведе " вълците " напред, само че топовният му изстрел от огромна отдалеченост беше избит от Тимон Веленройтер в напречната греда. За сметка на това ротердамци взеха задатък в добавеното време преди почивката, когато Куилиндши Хартман центрира към непокрития Игор Пайшао, който беше прецизен с глава.

Римляните съумяха да стигнат до изравнително попадение, като то пристигна в 67-ата минута. Тогава Леонардо Спинацола центрира към Ромелу Лукаку, който се пребори с противниковия капитан Давид Ханчко и осъществя с глава. Това беше гол номер 26 за нападателя в шампионата, с което той се изравни с Ариц Адурис на третото място във безконечната голмайсторска класация на Лига Европа. 20 от тези попадения са паднали в последните 17 срещи на белгиеца в надпреварата. В добавеното време на днешния дуел резервата Лука Иванушец можеше да означи победно попадение за домакините, само че директният му свободен удар срещна близката греда.
 Фейенорд - ПСВ 1:0 в мач за Купата на Нидерландия